Aktualności

Senat RP i Rzecznik Praw Obywatelskich zapraszają na Dzień Praw Człowieka 12 grudnia 2015 r., w godz. 10.00–14.00, w gmachu Senatu przy ul. Wiejskiej 6 (wejście B II). Tego dnia przedstawiciele organizacji pozarządowych i urzędów państwowych będą odpowiadali na pytania obywateli dotyczące m.in. praw dzieci i młodzieży, praw pacjentów, kierowców, klientów banków. Odniosą się także do problemów osób uzależnionych i ich rodzin, osób w żałobie czy ofiar przemocy. W godz. 11.00–12.30 odbędzie się również debata nt. obywatelskiego prawa do informacji, w której udział wezmą m.in. senatorowie, Rzecznik Praw Obywatelskich, reprezentanci organizacji pozarządowych. Spotkanie i debata mają charakter otwarty.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skorzystanie z „chwilówki” zdecydowało się około 10 proc. Polaków i aż jedna czwarta z nich przyznała, że nie wie, co należy zrobić przed podpisaniem umowy finansowej, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Narodowego Banku Polskiego we wrześniu 2015 r. Startuje kolejna odsłona kampanii „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!”

Z treścią całego komunikatu można zapoznać się klikając tutaj.

Bardzo okazale wypadła inauguracja roku akademickiego  2015/16 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury. Na uroczystość przybyli: Władysław Kosiniak–Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej, Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisław Początek – były burmistrz gminy, jeden z inicjatorów powołania UTW przy DDK blisko cztery lata temu, obecnie Dyrektor PUP w Dąbrowie, dr Anna Gądek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Andrzej Kupiec – Komendant Powiatowy Policji, dyrektorzy szkół i instytucji współpracujących z UTW. Wykład inauguracyjny wygłosił Minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek 22 września br.,premier Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu X roku akademickiego 2015/2016 Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku  pani premier  przypomniała, że polityka senioralna jest jej priorytetem. Jestem pełna podziwu dla waszych chęci i energii, tego jak bardzo wam się chce. Jak nie siedzicie w domu i nie myślicie co wam się należy. Sami wzięliście sprawy w swoje ręce – premier Ewa Kopacz zwróciła się do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gospodarzem spotkania był Roman Biskupski, dyrektor UTW, działającego  w ramach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym " Nadzieja". 

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku może się  pochwalić tytułem Profesjonalnego UTW.  Złoty certyfikat  UTW  otrzymało  1 czerwca br.  podczas wizyty członków Komisji Certyfikacyjnej z Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Nowego Sącza.

Więcej na stronie:

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-ewa-kopacz-na-inauguracji-roku-akademickiego-uniwersytetu-trzeciego.html

Wybrane wydarzenia

  • Uczestnicy Forum III Wieku na zdjęciach z p. Janem Krzysztofem Bieleckim i p. Laszlo Andorem Wspólne zdjęcia uczestników Forum III Wieku z panem Janem…
  • DEBATA: Założenia  długofalowej polityki senioralnej Debata z udziałem: Barbary Imiołczyk - Głównego Koordynatora zespołów…
  • Spotkania po Forum III Wieku - Dania W dniach od 16 do 18 września Wiceprezes Sądeckiego…
  •  Spotkanie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej Na rozpoczęcie Forum III Wieku, które od czterech lat…
  • Rozpoczęło się Forum III Wieku 5 września w godzinach wieczornych do Nowego Sącza zjechało ponad…
  • Warsztaty z zakresu muzyki wokalno-instrumentalnej... Trwają warsztaty z zakresu muzyki wokalno-instrumentalnej, ruchu scenicznego oraz…